Start / Prasa

TP BUS AMBASADOREM JAKOŚCI

Gmina Tarnowo Podgórne, styczeń 2010

poniższe źródło ze strony: Gmina Tarnowo Podgórne, styczeń 2010

Komunikacja Gminy Tarnowo Podgórne TP BUS znalazła się wśród 16 przedsiębiorstw usługowych, produkcyjnych i instytucji państwowych  – ambasadorów jakości, które  otrzymały niedawno znak Primus Nominatus (Nominowany Najdoskonalszym). Znak przyznaje Branżowe Centrum Badań i Certyfikacji z Poznania. W konkursie nagradzane są działania mające na celu utrzymanie i podwyższanie standardów  jakości. Test jakości, jakim poddali się uczestnicy konkursu oparty jest na modelowym rozwiązaniu Narodowej Nagrody Jakości Malcolma Baldrige’a, ustanowionej przez Kongres USA w 1987.

W liście Tomasza Nowakowskiego, Dyrektora ds. Wdrożeń do Tadeusza Czajki, Wójta Gminy czytamy: „Za wysoki standard, niezawodność i bezpieczeństwo usług z zakresu przewozów komunikacyjnych i autokarowych oraz dbałość o satysfakcję klientów.”

– Oceniano wiele aspektów naszej działalności –  mówi Ilona Ławniczak, Pełnomocnik ds. Jakości w TP BUS – Badano nasze audity dotyczące przewozu osób, zorientowanie na klienta, dostosowanie linii autobusowych do potrzeb, a nawet zaangażowanie kierownictwa, zarządzanie procesowe, strategiczne planowanie i analizę strategiczną, jak również jakość komunikacji w zespole. Cały czas myślimy o jakości. Mamy zamiar kupić nowe autobusy i na bieżąco analizujemy rozkłady jazdy – dodaje.

AM